| BRG a întrebat:

coca cola îngrașă?

24 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Da, logic ca ingrasa, de obicei sucurile acidulate ingrasa.

| DownAnima a răspuns:

Da ingrasa dar daca bei multa eu cel putin zic ca daca bei putina doar de umfli in stomac si te balonezilaughing

| Lilix99 a răspuns:

Varianta light nu are cum sa ingrase neavand zahar; ar fi o problema acidul continut care teoretic baloneaza.

| Rockart a răspuns:

Beau 1 litru de cola pe zi şi sunt băţ. Nu îngraşă (sau depinde de fiecare) dar creează alte probleme.

| FlorinDiablo a răspuns:

Eu beau cola de 10 ani si n-am nici pe dracu nu m-am ingrasat deloc

| stejara2 a răspuns:

Da! Am patit-o chiar eu, cand, intr-o perioada, am consumat -o aproape zilnic...contine indulcitori artificiali aspartam si etc plus conservantii, cofeina si alte cele care nu sunt niste substante nutritive, ba din contra. Cred ca e mai buna sau sanatoasa cum vreihappy o limonada facuta de tine in casa din apa plata, miere si lamaie. Mie una mi se pare super.Sigur mierea are ceva caloriihappydar in cazul tau e cea mai indicata metoda a a obtine o bautura racoritoare, o poti tine la rece si servi ca atare, sau alaturi de un mic aperitiv.
Sanatate!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Pai iti da in plus grasime si iti ia din carne...
Daca nu am avea rinichi...RIP.

| BRG explică:

Mama avea o vorbă, ea spune-a din ceva tot trebuie să mori.

| Zangetsu a răspuns:

Cred ca da, o doza de 0.33 litri contine 7 linguri de zahar

| Jameson a răspuns:

Nu ingrasa

| LMAO a răspuns:

Da pentru ca ori ce ai face pepsi coca cola si sprite te vor ingrasa

| Xennofull a răspuns:

Da...si sa stii ca in exces orice aliment ingrasa...chair si legumele.

| elenac a răspuns:

Se spune ca da, provoaca dependenta(la fel ca drogurile)si iti macina stomacul(cei de la service auto se spala pe maini de aceea negreala cu ea).dar e buna si toti o beau

| alexsz95 a răspuns:

Da, ingrasa pentru ca am auzit ca un pahar plin de cola face cat 2 burgeri de la fast food mancati

| Roxanna197a a răspuns:

Da-pentru ca contine zahar

| parkour1233 a răspuns:

Da

| Scarecrow a răspuns:

Da,contine zahar sau inlocuitor de zahar(si mai periculos)

| Sultana_4823 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai intrebi, cand se tot da la tv ca ingrasa...

| doru1233 a răspuns:

Nu ingrasa deloc

| BubuBubbleXd a răspuns:

Da. incearca Coca-Cola Zero. funda? puppy dog eyes

| Gabrielaandrei98 a răspuns:

Colo ingrasa si orice alt suc cu acid FUNDA?

| Avril25 a răspuns:

Varianta light nu are cum sa ingrase neavand zahar; ar fi o problema acidul continut care teoretic baloneaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Avril25):

Din pacate are inlocuitori de zahar care sunt mult mai nocivi atunci cand nu o sa mai aiba gustul dulce poti spune ca nu are cum sa ingrase.

| elencik a răspuns:

Poate ac nu insa strica foarte mult sanatatea.