| JustForU a întrebat:

Daca am pus prea multa sare intr-o mancare, cum pot face sa nu i se simta gustul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Adauga niste cartofi curatati de coaja.Dar daca este prea multa sare cam greu sa nu se simta.

6 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Depinde ce mancare. Poti incerca cum scrie mai sus pui un cartof.Mai pui apa si lasi la fiert putin, arunci sosul si faci altul separat fara sare.Eu pun putina sare de obicei cine vrea mai sarat isi pune in farfurie.Am patit si eu asa o singura data si am aruncat sosul si am facut altul, dar sarea nu intrase in legume, doar sosul era sarat.Decat sa-ti faca rau fa alta mancare.Mai nou am facut unele mancaruri fara sare, dar cu condimente si au iesit gustoase.Cica legumele contin o cantitate mica de sare.

| blackfox a răspuns:

Daca e prea sarat poti sa mai completezi cu apa(depinde de mancare bineinteles) sau taie un cartof si mai da-i un clocot cu el inauntru.Cartoful trage sarea... apoi il scoti

| Ea a răspuns:

Intrebarea asta imi aminteste de ziua in care am adaugat atat de mult piper la mancare incat am sughitat si eu si mama cateva ore rolling on the floor.
Depinde ce mancare ai facut. Ai putea sa mai adaugi ingrediente. Daca as fi adaugat atunci cativa dovlecei si putina apa, nu as mai fi inghitit atata piper.winking

| MirelaC a răspuns:

Daca e ciorba ii mai pui un pic de apa, daca nu e ciorba, n-am habarlaughing

| adrian50 a răspuns:

E imposibil, sau poate posibil, daca pui niste condimente.

| Aries a răspuns:

Ii pui niste zaharlaughing