| Gustos.ro a întrebat:

Unde ai mancat cel mai bine in concediu?

Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Insula Hvar din sudul Croatiei! O masa pe cea mai insorita insula din Croatia, loc superb pentru relaxare si o vacanta. Tigaie cu fructe de mare, salata mediterana, sampanie si inghetata prajita, toate aromate cu mirosul de la cea mai frumoasa mare din lume. Superb...

106 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

La mama! laughing

| psiholoaga a răspuns:

In Ardeal. Au o super mancare ardelenii si gustoasa si nu e nici grasa. Gatesc f f bine, in opinia mea. Din multe motive Ardealul e regiunea mea de suflet dintre toate pe care le-am vizitat.

| andreutz a răspuns:

La Cheile Gradistei (in judetul Brasov) si la Balea Lac...

Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde am fost, mancarea de la tara a fost cea mai gustoasa. De acea, pe cat posibil, nu ma duc la restaurante, ci ma las invitat la case sau la gospodarii din turismul rural.
Valabil si folositor (cred) in toata lumea.

| leluc a răspuns:

La tara (Asau, jud. Bacau), la bunicii mei

Anna
| Anna a răspuns:

In Viena...si acasa la mama!

lolita
| lolita a răspuns:

In ibiza, un lux total

| cely a răspuns:

In Bulgaria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Sibiu.

| Sara a răspuns:

Moldova, suceava si mai exact colplexul bucovina. o mancare ca la mama acasa, ce i drept si eu is din moldova. ft ft buna.

| sidy a răspuns:

De cite ori am ocazia sa parcurg drumul de la Alba Iulia la Sibiu...ma opresc la Miercurea Sibiului.
Au acolo o mancare pe gustul meu, indestulatoare, la un pret accesibil si ce mi-a placut mereu a fost servirea!
Totul este foarte rapid si ospatatii isi fac meseria!
Cred ca deja sunt cunoscuta pe la ei!

| kh1ss a răspuns:

In delta dunarii:d

| Milk Swan a răspuns:

In Grecia, la un anumit restaurant, care se afla in insula Zakinthos.

| alexthebest2000 a răspuns:

Ba am mancat la orasel cu copilul meu asta era concediul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spatamana trecuta la "Hanul haiducilor" in Cluj. Foarte buna mancare.
Succes!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

La Sulina, in Delta Dunarii! Super locatie, super mancare, super atmosfera.Perfect!

| mami a răspuns:

Acasa, atunci am timp sa gatesc tot ce le place membrilor familiei, care imi apreciaza efortul cu un mmmmmmmm si -mi saruta mainile

| bunica a răspuns:

La moieciu am mancat cel mai bine si cel mai prost la tusnad.

| 261966 a răspuns:

Moldova, Piatra-Neamt manastirea Sihlea o mancare ca la mama acasa, ce i drept si eu is din moldova. ft ft buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o pensiune de langa manastirea Agapia. Super buna ciorba de burta acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am fost in concediu in statiunea Olanesti si am fost cazati la pensiunea Izvoarele care au si restaurant la parter, unde am si servit masa. Nota 10 cu felicitarilor doamnelor de acolo. Am fost si cu copilul de 4, 8 ani si nu am intampinat nici o problema de alimentatie. Felicitari.

| puma a răspuns:

Acasa la mama si in Romania mai precis in Ardeal se mananca ffff.bine

| puma a răspuns:

Acasa la mama si in Romania mai precis in Ardeal se mananca foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Italia se mananca foarte bine. Si cea mai buna ciocolata calda se bea tot acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Portugalia.Se mananca extraordinar de bine specialitatile marine si nu numai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LA POIANA URSULUI

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La Parau, judetul Brasov.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Bili's happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Mexic, mai exact in Cancun... diferite specii de pesti si fructe de mare gatite in fel si chip...deosebit de gustoase si aromate ca sa nu mai vorbesc de atmosfera de acolo care facea ca mancarea sa para si mai deosebita decat era. In Spania am mancat iarasi fructe de mare foarte bine gatite dar intr-o alta atmosfera, nu neaparat mai buna sau mai putin buna ci pur si simplu mai altfel...