| Amelya02 a întrebat:

Va place sa mancati spanac, stevie si urzici?

Răspuns Câştigător
| Sophie90 a răspuns:

Mie una nu prea imi plac, dar nu am de ales mai ales ca, acum este perioada postului si in plus sunt foarte sanatoase.

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! da foarte mult, mai ales acum in perioada postului si nu numailove strucklove struck

| thegatekeeper a răspuns:

Imi place spanacul foarte mult, si crud si gatit. Celelalte nu imi plac, nu stiu de ce, desi sunt destul de asemanatoare thinking

| Sara2 a răspuns:

Mie nu, toate 3 mi se par oribile

| pwp a răspuns:

Sincer, nu happy
Stiu ca sunt recomandate de catre medici, dar nu-mi plac big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, imi plac. Toate verdeturile. Frunzele de ștevie sunt foarte bune, exista acele sărmăluțe in foi de stevie (inlocuieste cu succes frunza de vie tânară). Se fac de Paște. Cel putin, in Muntenia se fac! Si in Ardeal. Intrebati-va mamicile să vedeti ca stiu de sarmalutele in frunze de stevie. Voi suntei "micuti".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe stevie si mai ales pe urzica nu pun mana, dar apoi limba!
Cat despre spanac, il ador. Dar doar crud si cu putina lamaie. Daca il vad gatit intorc farfuria invers laughing.

| Uoana a răspuns:

laughing) daaa. spanac, da

| FyTzE a răspuns:

Spanac si urzici =>nu! stevie nu am auzit de asa porcarie da sunt sigur ca nu imi place

| PisicutaMea a răspuns:

Spanacul il mananc doar in salate, iar urzile le ador! imi plac foarte multtt

| Zuzuzuzuzu a răspuns:

Nu sunt oribile!

| Lovee27 a răspuns:

Cu spanacul poti face o placinta delicioasa, cu stevia o ciorba si cu urzicile o mancarica minunata! Daca doresti iti pot da retetele!winking