| Claudia_Alexandra_1997 a întrebat:

Vinul dulce gen "tamaioasa romaneasca" merge cu un tort sau o prajitura? Si ce fel de tort? Sau ce vin ar merge cu ceva dulce?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Da merge cu orice prajitura sau orice tort.Si vinul spumant merge cu prajituri, al ceva mai dulceag. Tamaioasa merge de minune. Vrei sa dai o petrecere sau?

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea devine mult prea greoi, dulce cu dulce.
Mai bine ai incerca un vin demi-sec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vinul merge mai de graba cu o friptura, o pastrama, un gratar cu mititei etc.

| Claudia_Alexandra_1997 explică (pentru anonim_4396):

Mai citeste o data intrebarea, eu cer un sfat pentru o ''prajitura, un tort''...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia_Alexandra_1997):

Nu mrge vinul cu prajitura si tort, ai vazut in viata ta pe cineva la cofetarie sa serveasca tamaioasa si prajitura?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca este un vin dulce il bei asa cu un gratar mititei cum spui? Cu friputra bla bla merg vinurile seci pina la demiseci nicidecum vinuri dulci. Dulce normal merge cu dulce, desi pentru unia pare ceva nelalocul lui.