| mircea_AC a întrebat:

Voi ce modalitati de a gati carnea mai stiti (porc/vita)? Eu de obicei o fac la cuptor pentru ca nu e nevoie sa stau langa ea. Dar cum as mai putea gati-o cat sa nu dureze prea mult si nici sa ma afum complet.
Multumesc

3 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

O poți face în tigaie cu puțin ulei tăiată nu prea mare cu capacul pe tigae pentru a se găti repede iar 2 -3 minute fără capac pentru a o colora puțin și a fii mai buna.

| Irinelp a răspuns:

O poți face în tigaie cu puțin ulei tăiată nu prea mare cu capacul pe tigae pentru a se găti repede iar 2 -3 minute fără capac pentru a o colora puțin și a fii mai buna, sau dacă o faci la cuptor mai întâi colorează în tigae că așa nu se usucă prea tare în cuptor.

| AncuTG a răspuns:

Pui carnea intr-o oala cu puțin ulei, puțină apa si condimente.
nu trebuie sa stai lângă ea. cand scade apa, carnea e gata. doar sa te asiguri ca nu ramane fara apa happy spor la gatit