| MariaIoana555 a întrebat:

Vreau sa topesc o ciocolata pe baie de aburi pentru ornat un tort.Ar trebui sa mai adaug ceva in afara de ciocolatalaughing, de exemplu unt? Scuzati cateogoria.

Răspuns Câştigător
| Idontcare69 a răspuns:

Pune doar putin unt, nu mult ca apoi se strica compozitia laughing :*.

3 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

E neapărat să adaugi unt și chiar și puțin lapte doar dacă vrei să faci glazură, pentru că trebuie să înmoi ciocolata să o poți întinde frumos. În plus, trebuie să rămână mai moale ca să o poți tăia bine, pentru că altfel se întărește prea tare și crapă aiurea când tai tortul. Dacă vrei să scrii ceva pe tort nu e musai să pui unt, pentru că poți obține litere frumoase și doar cu ciocolată topită. Dacă mai ai întrebări îți răspund cu plăcere. Spor!