| cdanisor a întrebat:

A cumparat cineva vreun obiect de pe ebay sau un site similar din afara Uniunii Europene in special electronice/ telefoane/ laptopuri. Daca da a trebuit sa platiti vreo taxa de import in afara de costul de transport?

As aprecia raspunsuri de la cei care chiar au cumparat sau stiu sigur raspunsul cu parerea pot sa imi dau si eu.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cocolina6 a răspuns:

Da, daca valoarea produsului este peste 40$ (expedierea inclusiv) se plateste la vama tva si pentru unele produse si taxe suplimentare.