| Yaoi4Me a întrebat:

A mai cumparat careva de pe ebay un produs din china? daca da, cat a costat taxa de transport?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum stabileste vanzatorul

| FatUglyVirgin a răspuns:

Transportul e ieftin costurile vamale sunt scumpe rau

| Yaoi4Me explică (pentru FatUglyVirgin):

Stii cam cat costa un transport vamal?

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Am cumparat din Japonia, si surprinzator a fost 15 lei, chiar daca scrie " free shipping ". Acum, depinde.

| MisterSprinkle a răspuns:

A vrut tata sa isi cumpere telefon din China, un iPhone fiindca acolo sunt foarte ieftine intr-adevar dar cand a aflat ca transportul costa 60 de lei l-a lasat acolo.Depinde acum ce vrei sa cumperi, daca vrei ceva de 30 de lei, nu merita costurile transportului dar daca ai planuri mari, un S5, iPh 5s sau un televizor de 40 de milioane, e ok, taxa de transport variaza intre 45-65 de lei, in functie de oras.Bafta!

| MisterSprinkle a răspuns:

Costurile vamale sunt asigurate de curierul prin care proprietarul trimite produsul.Costurile vamale le plateste proprietarul, dar stiu ca pe eBay livreaza ei, cu plata la destinatie, deci de asta zic, mie mi-au cerut 60 de lei.