| Alex135653266 a întrebat:

Am fost la mall si am plătit cu cardul o anumita suma. Trebuia sa tin cardul in acel aparat cu 2 3 secunde mai mult. Dar doamna de la casa mi-a zis sa-l scot. L-am scos dupa, mi-a zis ca mai trebuia lasat sa se proceseze plata. Aparatul acela nu a dat bon.
Doamna mi-a spus sa mai bag o data. L-am tinut cat a trebuit si s-a confirmat plata. Dar mie mi-a luat bani de pe card de 2 ori. O data cand nu s-a procesat bine si o data cand am așteptat suficient sa se proceseze. Mi-a spus ca banii de prima data imi vor intra in cont in cateva ore. Si nu mi-au intrat. Imi va mai intra ceva din banii aia sau?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesarea platii nu se face local unde ai cardul ci pe platforma de plati, e o sansa mare sa nu lucreze banca acum si sa deblocheze suma blocata automat de protectia anti plata dubla. Daca ai internet banking verifica la sume blocate daca o vezi acolo, daca da, e posibil sa ai banii inapoi maine. Daca nu apare acolo, reclamatie la mall sa-ti returneze banii.

| Alex135653266 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai am nici bonurile...pot rezolva ceva fara ele?

| Alex135653266 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti spune te rog de unde iau aplicația si cum arata? Ca sa stiu care este cea care trebuie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex135653266):

Te duci la banca sa-ti instaleze ei aplicatia oficiala, si de asemenea le zici si problema