| p5ych0 a întrebat:

Am incercat sa anulez o comanda online dar nu am primit niciun raspuns la mail-uri. Acum am primit mesaj de la firma de curierat, comanda imi va fi livrata maine. Pot refuza coletul si sa platesc doar taxa de transport pentru curier?

Răspuns Câştigător
| Cl3ar a răspuns:

Asta am patit si eu acum 2 zile. Spune-i curierului ca nu vrei sa primesti coletul si ca ai anulat comanda.Si nu, nu o sa platesti nimic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic, coletul se va duce retur si vor plati ei, dar sa nu te mai astepti sa mai poti comanda de la acel magazin

| MihaelaDart a răspuns (pentru suntserios):

Se poate comanda si alta data dar va trebui sa platesti taxa de transport de la comanda pe care ai anulat-o tarziu. Am comandat de multe ori si am anulat din anumite cauze si data viitoare cand a fost am platit transportul anterior.

| Altadata a răspuns:

Daca ai facut comanda la eMAG mi se pare ca au un nr de telefon pentru relatii cu clientii sunai si vor intelege.