| anonim_4396 a întrebat:

Am situatia urmatoare, am facut retur la un seller partener eMAG din afara tarii, iar acel seller nu a trimis curierul sa vina dupa produs, am contactat eMAG si ei mi-au restituit suma. Intrebarea este, mai vine dupa produs oare? A patit cineva?

3 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Poate este prea scump sa mai trimita curierul decat produsul
pastreazal poate vine cineva sa il ridice.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vanzarea s-a facut prin intermediul eMAG-ului si refundul a fost platit tot de eMAG, atunci ai obligatia sa trimiti marfa inapoi la eMAG si ei cand strang cantitate mai mare, le pun intr-un conatiner si le trimit la partenerul strain.

| relian a răspuns:

Dai mesaj intreaba, desi eu cred ca nu mai vine nimeni, e prea scump si nu merita, ma refer sa mai vina careva sal duca inapoi, asa ca ai ramas cu produsul.
Pe ce mitiv l-ai returnat? Pt ca eu nu as fi acceptat, daca totul ar fi fost in regula.
Doiar asa ca nu-ti place tie, ala nu-i motiv.Eu am patit, pentru ca produsul nu corespundea cu descrierea, era ce cumparasem, doar ca in descriere baga ca ar fi ceva mai mult, asa ca am refuzat, vinzatorul a spus ca nu mai vrea, dar am intrebat.

Bine asta a fost pe eBay. Daca ai primit deja bani back, scrie acelui vinzator si intreaba de mai vine sau nu dupa pachet.Cind ai raspunsul lui, atunci faci ce doresti cu acel pachet, dar sigur nu mai vine dupa el, insa sa nu ai probleme, e mai bun sa intrebi.