| GabrielGL a întrebat:

Salut TPU se poate face retur la eMAG cu un produs ce a prins rugima dupa o folosire,o oala de fonta, nu mai am cutia, am trimis-o retur dar ei au zis ca trebuie cutia...ce e de facut

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fara cutie, nimic.

| GabrielGL explică (pentru darrio2007):

Atunci plangere la ANPC produsul nu corespunde plus calitate proasta

| Simpatic a răspuns:

Ai luat de la eMAG sau de la parteneri ce vand prin eMAG?
Nu am vazut sa nu poata fi returnata aceasta oala dar nu-s sigur 100%
https://www.emag.ro/help/30-de-zile-drept-de-retur/

Poti suna si intreba la ei daca se accepta oala inapoi in conditiile descrise de tine.
Bafta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu accepta returul, anunta ANPC.

| Catrice a răspuns:

Rugina? De cate luni o ai?

| GabrielGL explică (pentru Catrice):

De 4zile si deja a sarit smaltul etk scria si made in china pe cutie, wi vina mea ca nu m-am informat mai mult despre firma asta inainte, am alte oale de fonta care au 6 ani si nu au nimic am zis dau un ban dar s afie buna, nu se publica comemtariiil slabe pe eMAG la acest profil am scris si nu apare si sunt si alti nemultumiti si nu le publica