| Alexandraa1234 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar si eu un epilator si ma gandeam la silk epil 5380 sau silk epil 5180 ambele de la Braun (nu mi se par prea diferite). Daca le-ati incercat, ce parere aveti despre ele? Cam ce alte epilatoare imi recomandati? (pretul sa fie in jur de 250 lei)

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te faci cu ceara. Asa e indicat. Cu epilatorul iti cresc fire pe sub piele. Bafta!

| Alexandraa1234 explică (pentru Elvina):

Pana acum numai cu ceara m-am facut si m-am cam saturat sa dau in fiecare luna bani la salon pentru ca singura nu prea ma descurc. Sincer si cand ma epilez cu ceara imi mai cresc fire de par sub piele(nu foarte multe). Nu prea vad de ce cu epilatorul ar fi mai rau tinand cont ca si acesta smulge firele de par la fel ca ceara.

| Elvina a răspuns (pentru Alexandraa1234):

Eu ti-am spus parerea mea. Eu asa stiu, ca ceara este sfanta, iar restul nu e chiar asa de eficient. Pana la urma alegerea e doar a ta.

| Summerismine a răspuns (pentru Elvina):

Eu ma fac si cu ceara si tot am fire pe sub piele

| Elvina a răspuns (pentru Summerismine):

Depinde de la caz la caz. Oricum in cazul epilatorului nu ti le smulge cu radacina, mai degraba le rupe. La ceara calda, porii ti se dilata iar firul de par este smuls cu radacina. Sansele ca firele sa creasca sub piele sunt minime. Bafta!