| anonim_6204 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa am incredere in Ebay? Chiar le aduce in perfecta stare si cam cat m-ar costa transportul din SUA pana aici? Fundaaaaaaaaaaa

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Site-ul nu are nimic de a face cu încrederea, în vânzător trebuie să ai încredere, pentru că mai sunt și țepari, nu toți, dar când e vorba de trimis peste ocean, că nu ai de unde să-l iei pe tip, mai dau și țepe. Cât despre integritatea pachetului, trebuie să stabilești cum vrei să ți-l trimită. Pe vapor, avion, apoi prin poștă sau curier. Că transportul tu îl plătești. Eu personal nu cunosc pe nimeni care să fi luat vreo țeapă pe ebay, dar e bine să fii precaut.

| badgirl22 a răspuns:

Poti avea incredere in ebay, vin in stare buna pana la noi, prost e daca vin cu posta romana ca aia iti sparg produsul si de la giurgiu la Bucuresti. poti cumpara folosind paypal, pe care-l alimentezi cu bani. transportul e in functie de produs, te uiti si vezi cat cere vanzatorul(poate fi si gratis). cand ajunge in tara primesti un mandat postal si te prezinti la posta vamala din orasul tau.

| Chris_Alex_1994 a răspuns:

Hmm Eu am mai avut prieteni care au cumparat si le-a venit dureaza cam 3 saptamani cel putin cu vaporul dar ai nevoie de un card international din cate stiu eu sa cumperi.Mai bine vezi un om care cumpara special si ti le da la un pret putin mai mare sunt o gramada pe net sau intreaba-ti prieteni