| dmrtr a întrebat:

Funda!
este bun siteul eBay, adica pot sa comand cu incredere de acolo?
si transportul cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| OKMaui a răspuns:

Da, este bun. Unii fac afaceri prin ebay, altii isi scot banuti de buzunar prin tranzactii. Pretul transportului depinde de ce metoda alegi sa iti vina pachetul acasa. Cum ar fi, prin DHL vine in 3 zile parca dar platesti mai mult decat normal.

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Iesi mai ieftin daca comanzi din UE. daca cumperi chestii din sua, ai de platit transportul mai mult, plus tva, plus nu stiu ce taxe vamale, care variaza in functie de greutate si de tipul produsului (la un laptop se plateste mai mult decat la pantaloni de ex). vestea buna e ca taxele vamale se pot reduce in functie de cum te intelegi cu cumparatorul. daca are experienta cel care iti vinde un produs, stie sa-ti trimita pachetul cu un serviciu mai lent, dar mai ieftin, stie sa scrie pe factura un pret mai redus sau sa-ti marcheze pachetul ca 'gift' (si in acel caz nu mai trebuie sa platesti taxe vamale, dar tva trebuie). si nu uita, ca sa comperi de pe ebay ai nevoie de un cont paypal, si pentru ala trebuie sa ai 18 ani + un cont bancar la bcr, bnr, bt de la care ceri card visa, care o sa te coste vreo 30 de lei, dupa care deschizi si activezi contul paypal, etc etc e mult de lucru. sunt multe chestii de stiut daca vrei sa cumperi de pe ebay. se merita daca stii cum, tot iesi mai ieftin dupa o vreme.

| Adbbmsh a răspuns:

Desigur ca este de incredere... transportul nu e super scump

Răspuns utilizator avertizat
| ilfenomeno18 a răspuns:

Este bun transportul in jur de vreo 5 euro cred dar mai bine ar fi sa iei de pe okazii

| andreyanul a răspuns:

Ai auzit! De fapt e de incredere si transportul nu e stabilit poti sa platesti sau nu depinde cum doreste vanzatorul.