| Hehehelp a întrebat:

Buna!

Eu vreau sa cumpăr un cuptor electric Tefal, dar vreau sa și încălzească mâncarea, nu doar sa gătească. Nu pot sa îmi dau seama dacă el și încălzește. Eu vreau foarte mult sa înlocuiesc cuptor cu microunde actual cu unul electric ca cel Tefal, dar sa nu renunț la încălzit mâncarea.

Știe cineva dacă și încălzește mâncarea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca, un cuptor pornit si incalzeste. big grin
Daca tii mancarea pentru scurt timp, atunci se incalzeste, dupa care se prajeste si in final se arde mancarea pe care introduci in cuptor. Depinde cat timp petreci intre timp pe telefon, Messenge, Whatsapp etc. big grin

| MihaelaDart a răspuns:

Se poate incalzi si in cuptor setat la temperatura mica.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca si incalzeste. Setezi un timp mai scurt.

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu stai foarte bine la capitolul logica, nu-i asa?

Cand cuptorul electric "gateste" ce crezi ca face? Nu cumva incalzeste? Daca vrei sa incalzesti o mancare deja gatita, este suficient sa o bagi in cuptor cateva minute la o temperatura mai mica.

Este ca si cum ai intreba "Daca aceasta masina are viteza maxima de 200 km/h, pot sa merg cu ea si cu 30 km/h, sau poate sa mearga numai cu 200 km/h?"

| Panamax a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le trimiti un e-mail celor de la Tefal si sa-i intrebi.Semnezi Janos sau Csaba sa nu zica iarasi strainii ca-s romanii prosti.