| o0JesSsy0o a întrebat:

Incurand se apropie Halloween ..Si vreau sa ma fac pisica! Cam ce ar trebui sa folosesc pentru a face toata costumatia? tongue
Funda!

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Auuu ce dragut. Uite cum poti sa-ti faci o costumatie de pisica: fa-ti cu creion de ochi sau acuarele mustacioare negre, ia-ti pe tine un tricou negru si o pereche de colanti tot negrii, si vezi poate gasesti pe la magazine vreo coronita neagra. Dupa ce cumperi coronita fa-ti doua conuri din hartie. (Cum sunt cornetele de seminte), apoi picteaza-le in negru, si lipeste-le cu scoci de coronita, si uite asa ai obtinut niste urechi de pisicuta. laughing Bafta multa!

3 răspunsuri:
| piti77 a răspuns:

Nu trebuie sub nicio forma sa uiti de machiaj. aici te invata pas cu pas cum sa realizezi unul.
http://www.fetelespun.ro/articole/halloween-makeup-pisica/
cat despre costumatie...cauta pe net costume de pisica si inspira-te de acolo..sigur vei gasi ceva potrivit. succes!

| o0JesSsy0o explică:

Toate 3 raspunsurile sunt folositoare. o sa le incerc sa vz care e mai folositoare :* va pup

| osyandreea a răspuns:

Hmm..sincer sa te machezi adecvat cu mustacioare.sa-ti faci un costumas ce culoare vrei tu sa fie pisicuta ta indrazneata si trebuie sa-i pui codita lunga si sa-ti pui unghii false daca nu ai.sa-ti aranjezi parul putin mai umflat si creca o sa arati bine.bafta si mai poti gasi detalii pe youtube big grin pupici