| CudiDaKid a întrebat:

Ma bate gandu sa comand ceva de pe www.ebay.co.uk, dar as vrea sa stiu daca platesti taxe pentru transport cand primesti produsul pentru ca acolo la ei pe site zice ca e gratis ..as vrea mai multe detalii de la cei care au mai comandat. Multumesc frumos, dau funda la cel care mai ajuta :d

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Depinde de produs. Intai verifica daca trimite in Romania. Apoi vezi sub pret-ul produsului ca scrie si pret-ul transportului.

| LeMousiqe a răspuns:

Nu, lol.

| CudiDaKid explică:

Da, dar am vazut ca multi zic ca au platit zeci de euro pentru taxe vamale sau cum le zice ...pai daca dai zeci de euro pe taxe nu mai are rost sa le cumperi de pe ebay ca ti le iei din Romania si poate iesi mai bine

| eucumine010 a răspuns (pentru CudiDaKid):

Nu platesti taxe vamale cand cumperi din UK.

| IoanaAdelina16 a răspuns:

Pai sora mea isi comanda tot felul de lucruri de pe ebay si exact cum zice acolo nu cere nici o taxa...in Anglia mai totul e gratis in special transportulhappy sa ca sa nu iti faci griji

| eucumine010 a răspuns (pentru IoanaAdelina16):

Depinde de produs. Unele produse au taxa de transport, altele nu. Am cumparat dupa ebay de nenumarate ori, depinde de produs, nu are legatura tara.