| sergiu25bc a întrebat:

Buna seara, mi-a zis cineva ca exista pe piata, niste inele care se schimba la culoare in functie de starea care o ai si costa pina in 7 lei, voi aveti cumva asemenea inele

Răspuns Câştigător
| iri a răspuns:

Eu am 3 inele dinacelea si imi plac. Intr-adevar isi schimba culoarea dar din cate am observat asta se intampla datorita temperaturii. Se zice doar ca indica starea, doarece fiecare culoare corespunde unei stari. De exemplu albastru: calm. Dar nu are cum sa isi dea seama inelul de starea ta.
Nu sunt scumpe, eu am vazut chiar si cu 3 lei/bucata. Acum am vazut ca au aparut inele din acestea care im mijloc au o dunga fosforescenta si in partea de jos si sus isi schimba culoarea.
Daca iti cumperi un inel dinacesta iti recomand sa il feresti de apa, deoarece dupa un timp se fac pete de la apa si nu mai functioneaza cum trebuie.
Uite aici un inel dinacela: http://avem.files.wordpress.com/2008/10/mood-ring.jpg

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu e adevarat ca se schimba dupa stare, ci dupa temperatura corpului cele la care te referi tu. Daca esti din bucuresti, e un targ in pasajul de la universitate si acolo am vazut azi. Nu stiu pana cand dureaza targul.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am 2. Într-adevăr îşi schimbă culoare, dar - după cum ţi-au spus şi ceilalţi utilizatori - nu după stare ci după temperatura corpului. Trebuie ferit de apă. Eu am o pată pe unul pentru că a intrat în contact cu apa. În rest e ok.

| SweetCandy a răspuns:

Eu stiam ca se schimba in functie de temperatura corpului si de grupa de sange pe care o aibig grin de unde sa stie un inel sum te simti?laughing da stiu aceste inele si intr-adevar se schimba culoarea dar nu e exact cum spui tuhappy

| DrViorel a răspuns:

E se schimba dar nu in functie de starea ta, caci poti la fel de simplu pacali inelul incalzindui si ii dai ce stare vrei tu. Se spune ca daca esti sincer ii albastru si etc, dar ii in functie de caldura, la fel de bine te pot minti in fata spunand ca pisica aia maro de fapt ii albastra iar inelu imi arata albastru adica sinceritate... O zi buna!

| Criiss16 a răspuns:

Sigur, am eu unul dar îl am de 4 ani, mi l-am cumpărat de la un chioşc.Sincer,nu ştiu cât m-a costat, nu-mi mai amintesc.hee hee

| sergiu25bc explică:

Intrebarea mea este intr-adevar se schimba la culoare

| Brigitta a răspuns:

Am si eu unul, il pastrez bine-bine happy L-am primit de la iubitul meu pe cand eram in clasele 8 sau 9 laughing Se schimba in functie de temperatura corpului, eu asa stiam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avzut si eu, dar personal nu am. Sunt dragute si amuzante merita sa iti ei si eu caut :*