| Alin193937638291832 a întrebat:

Buna TPU,am o intrebare,am luat un sapun protex nou si scrie o data pe el, vreau sa stiu daca e data de expirare sau fabricare
Scrie data 24 06 2022 TR 141 E
Daca aveti un sapun la indemana protex,ca sa imi spuneti ce data scrie. Vreau raspuns urgent si concret, fara mistouri

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E expirat dar ce mai contează dacă incă face clăbuci!

| Catrice a răspuns:

Restul nu mai știi sa citești?

| Motherlode a răspuns:

Eu zic ca este data de fabricație. De obicei pe produsele cosmetice sau de igiena exista pe spate o imagine cu un recipient mic pe care scrie 12, 24 sau alt numar in functie de produs. Asta inseamna perioada de valabilitate de la deschidere (ex. 12 luni)