| Castielo a întrebat:

A cumparat cineva pana acum de pe Okazii.ro. As fi interesat sa mi cumpar ceva dar nu prea am incredere in acest sistem de shopping online. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut castiel_2520,

Okazii.ro este un site sigur.

Poti cumpara rapid si sigur, iti este necesar doar un cont de utilizator.

Iti recomadam sa urmaresti in site, produsele ce au Garantia de Livrare.

Atunci cand cumperi un produs de pe Okazii.ro, care are activata Garantia de Livrare (in pagina produsului repectiv gasesti simbolul Garantiei de Livrare), ca si cumparator ai 3 zile lucratoare pentru a-ti da ok-ul pentru produs si abia dupa aceea vanzatorul isi primeste banii (in tot acest timp banii stau intr-un cont neutru). In cazul in care nu esti multumit de produs si aveai activata Garantia de Livrare, vei primi banii inapoi.

Un alt element pe care sa-l urmaresti este rating-ul vanzatorului ( vizibil in pagina produsului, partea dreapta sus) si calificativele ( un procent cat mai apropiat de 100%, calificative pozitive).

Spor la cumparaturi pe Okazii.ro.

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce vrei sa cumperi? Cred ca peste 90% din cei de pe okazii sint BISNITARI. Nu de multe ori am gasit componente hardware vechi de 2-3 ani mai scumpe decit erau noi in magazin...

| KodrutZ a răspuns:

Vai mie, Londsdale? Ce nu zici asa? Ia uite - http://www.sportsdirect.com/lonsdale-champ-gloves-753300 - nu e mai bine ~25 RON?

| Castielo explică (pentru KodrutZ):

Mda 25 ron + 20 lire taxele de transport.

| KodrutZ a răspuns:

Omiti un mic detaliu - in alea 20 de lire poti sa comanzi vreo 15 kile de haine si altele. Eu asa am facut, m-am lipit cu un prieten si inca vreo 3 oameni si am facut o comanda mare, de vreo 3-400 EUR.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Salut! am cumparat si eu. poti avea toata increderea. toti acei oameni sunt interesati sa vanda.iar altii sa cumpere ..deasemenea poti ridica lucrul respectiv personal..sau poti platii in momentul in care ai ridicat lucrul de la cei din fan curier... exista si modalitatea prin posta.Pentru mine cea mai buna modalitate a fost cea prin fan curier(platesti si semnezi dupa ce iti ridici comanda) modalitatea prin care platesti o poti stabili cu dilerul! IIIciauIII

| sleeky1532 a răspuns:

Salut, am cumparat un HTC desire acum ceva timp. Teoretic cei de pe okazii nu au voie sa iti expedieze un produs stricat(soft sau hard). Htc-ul meu meu era impecabil din punct de vedere hard dar softul era schimbat si neoriginal(o derivata a cyanogen mod) Am stiut sa mil rezolv si inca il mai am.
Ai grija, te sfatuiesc sa te intalnesti fata in fata cu persoana si sa pui tu manutele tale pe obiect sa nu ai surprize.

| Gabielle a răspuns:

Da, eu am cumparat si a ost ok. Cred ca este important sa te uiti si la calificativul vanzatorului si la comentariile celorlalti cumparatori. Succes!

| JellyBean a răspuns:

Este sigur, dar sa verifici cate voturi pozitive are vanzatorul, daca are peste 90% este de incredere, daca are sub 90% nu cumpara ca poti sa te trezesti acasa cu caramizi.

| Castielo explică (pentru JellyBean):

Am vazut ca are 100% voturi pozitivewinking.

| AcTy a răspuns:

Depinde poti returna dar ai grija cu chitanta de la posta daca ai rupt-o adio tot!

| 1love a răspuns:

Da eu am cumparat de doua ori si am fost foarte multumit. Uita-te la calificative.