| miraeeeeeeeeee a întrebat:

Buna ziua! Am comandat un produs de pe un site online si as vrea sa il returnez. Pe site scrie ca daca este aprobat returul iti trimit ei o eticheta, locul unde sa trimiti coletul si alte instructiuni. I-am contactat prin email spunand ca as vrea sa fac un retur si de o saptamana nu primesc niciun raspuns. Le-am trimis mai multe mailuri, nimic. Pe site nu au numar de telefon disponibil, doar adresa de mail. Cum as putea proceda pentru a realiza returul? Pe site scrie ca daca returnezi in 14 zile iti dau banii inapoi iar ei nu raspund. Am dat ceva bani pe produs si chiar vreau sa il returnez. Are cineva vreo idee ce as putea face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Arata a un site fantoma.
Nu exista nicio urmă de date de identificare a unei firme care comercializează, nicio adresa de sediu social, nici măcar un mail oficial. Pare o afacere la negru și slabe șanse să mai vezi ceva de la ei sau sa apelezi la OPC.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce site e vorba?

| miraeeeeeeeeee explică (pentru suntserios):

Mivano se numeste site ul.

| suntserios a răspuns (pentru miraeeeeeeeeee):

Arata a un site fantoma.
Nu exista nicio urmă de date de identificare a unei firme care comercializează, nicio adresa de sediu social, nici măcar un mail oficial. Pare o afacere la negru și slabe șanse să mai vezi ceva de la ei sau sa apelezi la OPC.

| betty22233 a răspuns:

Ai putea incerca sa raportezi contul menționând problema, poate se întâmplă totuși ceva.

| suntserios a răspuns (pentru betty22233):

Loool, ce cont si cui sa raporteze?

| betty22233 a răspuns (pentru suntserios):

Site-ul voiam să spun, fiecare site, aplicație și așa trebuie sa aiba o opțiune să poți raporta problema

| suntserios a răspuns (pentru betty22233):

Confunzi totusi un site online cu un cont de Facebook

| miraeeeeeeeeee explică (pentru betty22233):

Nu exista niciunde ceva sa pot raporta