| Polinco a întrebat:

Mi-am comandat un produs de pe cel.ro și vreau să-l returnez. Am făcut o cerere de retur și după o zi mi-au trimis un mesaj în care zice să trimit coletul prin curier. Îmi trimit ei un curier sau trebuie să contactez eu unul? Vă rog frumos să mă ajutați... vreau să-l trimit inapoi, dar nu știu cum.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fan Courier si Cargus. Citeste aici explicatiile: https://bit.ly/3fdwIdD

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti s-a zis sa-l trimiti TU prin curier, inseamna ca tu contactezi curierul si tu platesti curierul.
Suni la o agentie de curieri si faci comanda sa vina cineva acasa sa-l ia. Ai pachetul ambalat gata cu adresa de retur si banii, sa platesti.

| aditimus a răspuns:

Suni la o firma de curierat si sa vina sa il ridice de la tine, de la Fan Curier de preferat si mai departe vine si ia coletul si o sa ajunga la ei.

| Polinco explică (pentru aditimus):

Dar când sun la fan curier, le zic prin telefon adresa unde să o livreze sau trebuie să o scriu pe colet?

| aditimus a răspuns (pentru Polinco):

Cand suni la fan curier spui ca ai de trimis un colet si o sa vina dupa el, cand il ridica o sa inregistreze curierul coletul cu adresa unde trebuie trimis dar da ai putea sa scrii pe el.