| andrei1axxx1 a întrebat:

Tocmai ce am comandat niste adidasi de pe Ok@zii prin posta romana in valoare de 89 de lei, + 12(transportul). Dupa 3, 4 zile ajunge coletul, si astazi primesc de la posta o chitanta pe care scrie (in afara de destinatar, adresa, data expedierii, etc...) si " In greutate de 10 lei val. 20 ramburs 101. As vrea sa stiu cat am de platit 101 lei sau 131 lei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de platit 101. Valoarea de 20 de lei este pusa de expeditor, pentru ca in caz ca se pierde coletul, Posta Romana trebuie sa-i restituie cei 20 de lei.

| andrei1axxx1 explică (pentru anonim_4396):

101 + greutatea coletului, adica 10 lei?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

101 = valoarea rambursului. (adică 89+12).

| nyko98765 a răspuns:

Ai de platit 101 lei...