| mistergiovany49 a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul chinezoi JOOM si reducerile lui de 90 %? Produsele sunt super FAKE?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am comandat un produs la 17 lei sa vad daca-i cusher. Daca nu, nu mai comand. Eu cred ca este pe bune pentru ca nu mai vedeam traseul produsului. Mi-au raspuns in ziua urmatoare dar chiar la 5 minute isi revenise traseul si l-am vazut iarasi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt produse "fake", ca sunt cat se poate de reale, doar ca sunt de cea mai proasta calitate, ca orice chinezarie ieftina.

| AFR81 a răspuns:

Sunt un site cat de cat ok. Produsele sunt bunicele. Problema e ca, de fapt, pretul ala pe care ti-l arata ei redus cu 90% este, de fapt, cam cel real.

| WaterDrop a răspuns:

Nu stiu de ce ai impresia ca ceea ce cumperi din magazinele de "firma" de pe strada, nu ar fi produse in china laughing Acelasi lucru.

| mistergiovany49 explică (pentru WaterDrop):

Sti de ce am aceasta impresie? Deoarece am experienta Italiei. Acelasi produs,acelasi cod al produsului, este de o diferenta, calitativ vorbind, inimaginabila! Sa-ti dau un ex. minor : intre un tricou, coton % cumparat din Italia si unul de la noi este o mare diferenta! Cel din Italia il poti purta, iar celalalt nu reuseste sa stearga apa de pe parbriz! si atunci....despre ce vorbim!

| Xtreamber a răspuns:

Caută recenzii și păreri pe net despre site
Și mie îmi apare reclama cu JOOM și am văzut lucruri tari

| ManeaFlorin a răspuns:

Site-ul este de incredere, produsele nu sunt wow dar sunt 8/10

| Maya40 a răspuns:

Atenție mare celor care doresc să comande pe JOOM!
Este o mare țeapă! Sunt 6 luni de când am efectuat comanda și nu am primit nimic. Am fost dusă cu vorba, mi-au oprit banii, iar înapoi nu mi s-a returnat decât jumătate din sumă și aceasta cu mari eforturi. Nu au număr de telefon la care să poți apela, după cum nu poți face reclamație la ANPC, fiindcă nu au sediul la noi în țară.
Concluzia o trage fiecare.