| Bellatris a întrebat:

Ce se intampla daca am comandat ceva de pe un site prin posta si nu ridic coletul?

Răspuns Câştigător
| tiberiupi a răspuns:

E simplu raspunsul la intreabarea ta. NIMIC. il trimite inapoi la expeditor coletul si atat.

7 răspunsuri:
| Bellatris explică:

Nimic nimic? In conditiile in care am acolo adresa completa, numarul de telefon si CNP-ul?

Răspuns utilizator avertizat
| Ancky a răspuns:

O sa plateasca saracul om taxe postale degeaba, din cauza ca nu iti ridici tu coletul. Asta se intampla...

| akta a răspuns:

Nimic.

| ancatudor a răspuns:

Frumos ar fi sa il ridici daca ai comandat, nu e normal sa plateasca firma sau persoana repectiva taxe postale tur si retur din cauza ta!

| Bellatris explică (pentru ancatudor):

Nu aveam de gand sa nu il ridic. Vroiam doar sa stiu ce s-ar intampla daca nu as putea ridica pachetul din diferite motive, avand in vedere ca ei imi au toate datele.

| ancatudor a răspuns (pentru Bellatris):

Atunci daca din diferite motive nu poti ridica coletul poti anunta persoana sau firma respectiva
ca nu poti ridica coletul si sa ti-l trimita la data cand poti sa il ridici, oricum din cate stiu coletul ramane la posta 10 zile, deci ai timp suficient sa il ridici, asta in caz ca doresti big grin