| Iuhas_Octavian_1977 a întrebat:

Cine stie pistoale airsoft de vanzare,care se pot desface daca se blocheaza bila si sa o scoti, sa aiba puterea bilei de peste 100m/s si pret pana la 250lei!
Orice raspuns e binevenit

5 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Cum adica sa il poti desface daca se blocheaza bila? O bila de calitate nu se blocheaza asa usor. Cauta pe airsoft.cluj la arme airsoft pe gaz sau co2 fara blow-back, si vei gasi sigur.

| Wehrmacht a răspuns (pentru robijam):

Nu conteaza prea mult bila.Conteaza si pistolul si incarcatorul.
El vrea sa cumpere de la cineva care nu are nici o legatuara cu site-uri sau d-astea deoarece nu are 18 ani deci, in Romania nu poti detine nici airsoft-uri.Cam asa se face si cu alea letale...

| robijam a răspuns (pentru Wehrmacht):

Atunci cum se face ca eu am 14 ani si detin 2 arme de airsoft? + ca ma stiu destul de bine " in ale airsoftului". Intorcandu-ma la ce ai zis tu, da, e adevarat conteaza si pistolul, in special sistemul de hop up, incarcatorul nu are nici o legatura.

| Wehrmacht a răspuns (pentru robijam):

Ba are. Vorbesc despre arcul lui care impinge bila in sus.

Legii 61/1991 - Republicata trebuie sa fi implinit varsta de 18 ani.

Daca ai cumparat nu inseamna ca daca apare in poveste un politist dornic de treburi usoare nu o sa patesti nimic.

Am spus cum este legea.Dar din punctul de vedere al unui om care nu este speriat si de gangani aia este o jucarie.Deci nu o sa ii pese nimanui de lege in cazul asta.Decat celor care ar trebui sa "protejeze" legea si isi fac imaginea mai buna impuscand tinte usoare.

| robijam a răspuns (pentru Wehrmacht):

Legea spune ca e o jucarie. In schimb nu eu le-am cumparat ci parintii, e adevarat.