| Yuoia a întrebat:

Cred ca la shopping e bine sa pun intrebarea. happy
Voi cei care faceti cumparaturi on-line, sfatuiti-ma si pe mine.
Vreau sa cumpar ceva ce numai pe eMag am vazut. Am eMag la mine in oras dar nu au produsul in magazin. E numai pe site. Chestia e ca produsul costa 15 lei iar transportul... 20 de lei. Ridicol.
Exista vreo cale sa iau produsul din magazin fara sa-l platesc mai mult decat dublu? Multumesc.

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai de ce nu vorbești la magazin sa facă ei comanda și tu să-l iei după?

| Yuoia explică (pentru Catrice):

Se poate? De asta va intreb pe voi.

| Catrice a răspuns (pentru Yuoia):

Pai teoretic se poate. Dacă tu n-ai întrebat sa afli dacă asta fac cei de la magazin de la tine, noi n-avem de unde știi.

| Yuoia explică (pentru Catrice):

Eu am intrebat daca il au. Mi-au spus ca nu, dar nu mi-au spus de posibilitatea asta. Iar eu, nu aveam de unde sti ca sa-i intreb. Voi trece azi pe acolo sa intreb si asa. Merci.

| Balalau95 a răspuns:

Esti SIGUR ca e vandut de eMag?
ca, din cate stiu eu, NU exista sa il aiba pe site si sa nu il poate aduce intr-un magazin, daca il cumperi
iar daca nu e vandut de eMag, atunci, totusi, incearca sa dai un telefon la eMag, poate te ajuta, ca au interesul sa te ajutewinking

| Yuoia explică (pentru Balalau95):

Sigur. Dupa ce l-am cautat peste tot, magazine fizice si site-uri, l-am gasit pe eMag.

| Balalau95 a răspuns (pentru Yuoia):

Nu intelegi
https://www.emag.ro/......D2Y8RQBBM/
asta este PE eMAG, DAR:
"Vândut și livrat de: StradaIT"
ca sa fie vandut de eMAG, trebuie sa scrie vandut si livrat de eMAG

de aia am intrebat daca e vandut chiar de eMAG si nu PRIN eMAG

| Yuoia explică (pentru Balalau95):

Asa este, nu am inteles.
Da, este vandut si livrat de alta firma.

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Da poti sa ii suni si le zici cand au lucrul care iti trebuie sa te sune ca il au in stock si te duci si-l ridici

| Yuoia explică (pentru Ursati_Danu_1994):

Nu l-au scos deloc in magazin. Nu il vor avea pe stoc. Il au numai pe site, cu comanda on-line.

| Ursati_Danu_1994 a răspuns (pentru Yuoia):

Cam asa ei se folosesc mult de livrare ei castiga bani ei probabil nici nu il vor mai restoca cea mai buna optiune probabil sa o comanzi

| Yuoia explică (pentru Ursati_Danu_1994):

Imi face impresia ca nici nu l-au avut vreodata in magazinele fizice.