| Ionuţ_Adrian_2000 a întrebat:

Daca am achizitionat un produs de la eMag si am aruncat chitanta pe care mi-a dat-o curierul, mai pot beneficia de garantie?

14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti descarca din contul eMAG o noua factura si sa o printezi, nu e problema.

| Ionuţ_Adrian_2000 explică (pentru Intruder19):

Nu e vorba de garantie, chitanta pe care mi-a dato- curierul, ca am dovedit ca am platit
Daca aceasta nu mai o am, mai pot beneficia de garantie?

| Intruder19 a răspuns (pentru Ionuţ_Adrian_2000):

Nu e necesara aceea chitanta.

| WxRo a răspuns (pentru Ionuţ_Adrian_2000):

Chitanta nu are nicio legatura cu garantia. Daca ai cutia completa la ceea ce ai cumparat poti sa te duci la garantie fara nici macar o foaie. In contul tau de client gasesti atat factura cat si garantia in format electronic.

| darrio2007 a răspuns:

Banuiesc ca ai aruncat avizul de insotire a marfii. Nu are treaba cu garantia. Iti statea in gat, de ai aruncat hartia?

| Ionuţ_Adrian_2000 explică (pentru darrio2007):

Am aruncat chitanta care mi-a dat-o curierul la plata

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionuţ_Adrian_2000):

Nu are treaba cu garantia.

| Ionuţ_Adrian_2000 explică (pentru darrio2007):

Deci inca pot beneficia de garantie, nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionuţ_Adrian_2000):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia se afla pe site-ul eMAG, din cauza ca au fost foarte multe pierderi de garantii si mno "nu ca nu le-ar fi convenit celor de la eMAG", au zis hai ma sa nu fim cum suntem deja, si sa le dam garantie online.

| Ionuţ_Adrian_2000 explică (pentru anonim_4396):

Dar, daca nu am dovada ca am platit si ca produsul a ajuns la mine, inca pot beenficia de garantie, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionuţ_Adrian_2000):

Dovada ai, pentru ca pe site-ul celor de la eMAG, au un numar de awb + tracking, ca sa vada exact daca a ajuns produsul la tine, si oricum cei de la fan au o copie de rezerva in baza de date, dar nu se ajunge pana acolo, tie iti trebuie, buletinul si certificatul de garantie online, il imprimi sau pur si simplu, ii zici fan courierului ca certificatul este online si ca expeditia este gratuita, deoarece este un produs care se expediaza la garantie, nu este greu deloc.

| christall a răspuns:

La magazin apare ca ai platit. Incearca sa suni la ei si sa-i intrebi ce poti face.

| WxRo a răspuns:

Tocmai asta iti spun ..ai dovada, se afla in contul tau de client.De acolo poti lua factura in format electronic.