| Mattei4886900 a întrebat:

Daca dau comanda de un produs din alta tara, atunci cand ajunge in Romania se schimba curierul(fan curier,dpd, etc.) Sau vine tot cu ala?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Normal ca se schimba. Dar am impresia ca numai prin posta Romana poti comanda din alta tara...

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Eee hai, nici nu mai stiu cate colete de pe amazon.de spre exemplu mi-a adus dhl, ups, dpd

| Mattei4886900 explică (pentru lpavel):

Multumesc!

| lpavel a răspuns (pentru Mattei4886900):

N-ai pentru ce!

| cristiftpu a răspuns:

Depinde. Daca in ambele tari exista aceeasi firma de curierat, atunci se pastreaza firma, inclusiv AWB-ul. De exemplu, trimiti din RO in HU cu DPD sau GLS. Sau din RO in MD cu FAN.

Daca nu, atunci se schimba si firma, si AWB-ul.

Spor!