| nini_2245 a întrebat:

Daca te-ai duce la mall singura si ai avea pusculita ta si portofelele paarintilor ce ai face? ai cumpara toate hainele din mall sau ai duce inapoi banii parintilor si ai strange mai multi bani in pusculita si sa-i folosesti cand chiar o sa ai nevoie?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă am nevoie de o haină aș cumpăra-o, restul de bani ar face cale întoarsă acasă pentru zile negre!
Risipa de bani nu este bună.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Pai, din moment ce eu sunt prea mare, sa mai fac asa...
Presupun ca fiecare copil sau chiar adolescent, nu s-ar gandi ca ar fi o problema daca ar cumpara si ei din banii parintilor cate ceva.
Multi copii ar fi incantati, din moment ce s-ar dori poate ceva ce ei nu isi pot permite din banii lor, se gandesc sa ''imprumute'' de la parinti.
Eu una, daca as mai fi acum la varsta de 10-15 ani, cu siguranta nu le-as fi dus banii inapoilaughing

| frumusicclaudic a răspuns:

I-asi da inapoi si pentru ca i-am la mine le dau si pe ai mei sa nu se supere

| midnight a răspuns:

Pai banuiesc ca as cumpara ce as avea nevoie si ce mi-ar place. nu as cheltui toti banii. oricum, tin sa-ti spun ca sunt foarte pretentioasa la haine si rar gasesc ce-mi place. mi s-a intamplat sa ma plimb prin tot mall-u si sa nu-mi placa nimic. deci banuiesc ca as cumpara cam de 10%-20% si restul as duce acasa. tu cum ai face?

| Cookiee9712 a răspuns:

Pai, daca as avea banii aia la je b-) nu i-as cheltui chiar pe toti big grin. ca sa mai am si pentru data viitoarelaughing

| pinkpupix a răspuns:

Mi-as cumpara tot ce as consiidera ca am nevoie (cosmetice, haine, accesorii, parfumuri), dar nu as cheltuii toti banii, a da si i-as cheltui mai intai pe ai mei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer... mi-as cumpara toate hainele care imi plac :-x daca imi raman banii e foarte bine, daca nu asta e...macar am ce am vrut, ce mi-am dorit big grin

| Adina a răspuns:

Daca mi-au dat banii lor mie. atunci in cheltuilove struck
Bine.nu chiar pe toti. jumatatewhistling
love struck

| PinkyFlor a răspuns:

Buna!

Eu as duce inapoi banii parintilor si as strange mai multi bani in pusculita ca sa-i folosesc cand chiar o sa am nevoie deoarece nu gasesti oricunde bani si cand ai nevoie ce faci? Eu zic ca toate lucrurile cum ar fi haine, cosmetice etc. pot sa le cumpar si alta data ca doar am cu ce sa ma imbrac. Nu fac eu acum moft ca vreau sa fiu la moda sau altceva. Ma multumesc cu ce am.nu imi cumpar haine doar pentru ca vreau sa fiu eu la moda.

Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!happy

| LiliJB a răspuns:

Salut! Eu as cumpara o haina de care am nevoie si cu restul banilor as cumpara ceva serios, de exemplu "rechizite de scoala.