| anonim_4396 a întrebat:

De unde imi recomandati sa cumpar carnea de miel?

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

De la hipermarket.

Bula
| Bula a răspuns:

De la cioban, direct. Macar stii ca mananci miel si nu caine! Asta findca s-a mai intamplat de multe ori...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Direct de la stana, ales de tine si taiat in fata ta...si nu uita de analize.

daniela
| daniela a răspuns:

Direct de la cioban si bine ar fi din Dobrogea se spune ca e cea mai buna carnea de miel de acolo cica nu miroase

| DenissaDeea a răspuns:

De la cioban/taran, sau de la locuri special amenajate de primarie, unde merg crescatori de miei sa ii vanda in spatii igienice si til taie in fata ta daca doresti si alegi mielul dorit.

| LoryM22 a răspuns:

De la tarani

| leluc a răspuns:

Direct de la taran/cioban.

| Zoombe3 a răspuns:

De undeva de la tara, direct de la producator, nu conteaza ca il jupoaie cu mana goala, no sa mori de la microbii de pe mana taranului, eu pana acum nu am patit nimic, dar nu manca nimic fara analize. Exista carne in magazine de renume care nu respecta minimul de igiena, asa ca snobii care nu mananca de la tarani nu prea au argumente in fata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la taran \\cioban sa il taie in fata ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc pe cineva de la care am luat in fiecare an si este foarte bun. Are ferma si poti sa ti-l alegi chiar daca te duci la el. E din apropriere de Bucuresti, din Peris Ilfov. Uite daca vrei numarul de telefon Dumitru Victor 0723575658