| anonim_4396 a întrebat:

Cum se condimenteaza carnea de miel pentru friptura?

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Exista mixuri de condimente speciale pentru miel(de exemplu cele de la Fuchs).

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Eu am pus in primul rand sare, piper si sos de soya si apoi cimbru, oregano, menta, boia dulce, boia iute si vin alb demisec, am pisat vreo 5-6 catei de usuroi si am lasat asa 24 de ore intr-o tava in frigider si aseara am spalat-o de toate condimentele, am asezat-o in tava inapoi si am bagat-o fara nimic la cuptor si am facut-o doar pe jumatate cat sa isi lase ea seul. Azi am scos-o din tava si am aruncat seul si o bag din nou la cuptor si ii pun foi de dafin, piper, vin alb, usturoi, cimbru si boia dulce si o fac ca lumea.

cristian
| cristian a răspuns:

Tarhon
Cimbru
Piper
Usturoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usturoi, cimbru, rozmarin, vin rosu si ulei de masline, se lasa la macerat o zi