| christian90 a întrebat:

Garantii si retur LIDL

Salutare. Imi poate spune cineva cum sta situatia referitor la produsele non-alimentare cumparate de la Lidl? In deosebi as vrea sa stiu despre garantii si retur pentru unelte electrice, am ezitat sa cumpar pana acum.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

2 ani pe baza bonului.

| christian90 explică (pentru Wr3nch):

Contează din ce locație mai exact a fost cumpărat produsul respectiv? Ma pot aștepta și la asta.
Aparent 90 de zile drept pentru retur și banii înapoi, așa am văzut pe site-ul lor.

| mihai69 a răspuns (pentru christian90):

Nu contează prăvălia.

| christian90 explică (pentru mihai69):

Am înțeles. Mulțam.
Am văzut și produse revândute pe olx de diverse persoane, cu un preț mai mare evident. Am găsit un produs care m-ar interesa. Ai idee dacă copia după bon are valoare? Sau nici nu se pune problema de copie. Bonurile astea de acum printate se șterg cu ușurință.

| mihai69 a răspuns (pentru christian90):

Mai sigur să ai bonul original.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua ca sigur le duci inapoi. retur e simplu in 30 de zile le duci inapoi daca nu ti convine si ori il schimba ori banii daca nu mai e pe stoc

| christian90 explică (pentru anonim_4396):

Am citit câteva informații pe site-ul lidl, dar voiam sa știu realitatea.
Oare, contează magazinul de unde a fost cumpărat produsul respectiv? Ar fi cam aiurea să ma duc expres la locul de unde l-am luat.