| Mwha a întrebat:

Hei, TPU! Voi ati comandat vreodata de pe Amazon? Exista vreo taxa in plus daca nu suntem din america? Cat costa acea taxa? In legatura cu cartea http://www.amazon.com/Tales-Watership-Down-Richard-Adams /dp/0380729342. Multumesc anticipat :) Funda.

Răspuns Câştigător
| trusk a răspuns:

CU tot cu transport costa 15.45 lire, adica 81 ron.

8 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Depinde ce comanzi. Daca e peste 60 de dolari parca, platesti taxa vamala (care e in fucntie de ce comanzi) si TVA de 24%.

| Mwha explică (pentru trusk):

Referitor la o carte de 15, 30 dolari.

| trusk a răspuns (pentru Mwha):

N-ar trebui sa mai platesti nimic, dar acuma depinde si de vamesul care-ti deschide pachetul. Cel mai usor, ia de pe amazon.co.uk si nu mai platesti nimic in plus, si-ti vine la posta, nu la vama.

| Mwha explică (pentru trusk):

Deci ar trebui sa platesc fix 46 de ron, nu?

| trusk a răspuns (pentru Mwha):

Pe uk sau com?

Zi cat costa cartea + transport in Romania.

| trusk a răspuns (pentru Mwha):

Pe uk sau com?

Zi cat costa cartea + transport in Romania.

Sau da un link.

| Mwha explică (pentru trusk):

Nu stiu cat costa transportul in Romania, tocmai asta era si intrebarea, e prima cand vreau sa comand din alta tara. Pe amazon.co.uk, am gasit anuntul asta : http://www. amazon.co.uk/Watership-Down-Richard-Adams/dp/0141341939/ref=sr_1_4? ie=UTF8&qid=1378286539&sr=8-4&keywords=tales+from+watership+down.

| Mwha explică (pentru trusk):

A ok, multumesc happy

| trusk a răspuns (pentru Mwha):

CU tot cu transport costa 15.45 lire, adica 81 ron.