| cattylove a întrebat:

Hello! Am nevoie de ajutorul vostru: m-ar interesa sa cumpar niste carti de tarot(evident, de la librarie) si as vrea sa stiu cam cat costa.(sa nu ma duc acolo si s-o intreb pe vanzatoare cat costa, sa ma duc acasa si sa ma intorc din nou) Deci, stie cineva cat costa? dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu stiu in ce oras stai tu dar carti de tarot la librarie n-o sa gasesti. Au fost o data un set cu tot cu o carte de Bargaoanu in care ti se explica cum sa le utilizezi, ce semnificatii au, insa cartile respective erau jalnice, foarte subtiri si cu un design prost.

DAR poti comanda de pe internet la un pret foarte foarte bun, cu un design superb si o calitate foarte buna, eu mi-am luat si setul Alchemy:

http://www.pokershop.ro/produse/carti_pentru_tarot_alchemy.html

Si mi-am luat si setul faimoasei Anne Stokes, tipa aia care deseneaza dragoni

http://www.pokershop.ro/produse/carti_pentru_tarot_anne_stokes.html

Singurul impediment e ca acest magazin le trimite prin curier si de-asta mi-am cumparat mai multe seturi ca sa renteze.

Dar eu iti recomand in primul rand setul Anne Stokes Gothic, iata mai jos cateva imagini cu cateva carti din set, si gasesti pe google mai multe

http://www.lepalaisdutarot.com/Tarot/gothic-tarot-gothique.jpg

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Schimbă categoria.

| ovidius a răspuns:

Aruncă o privire aici
http://www.universultarotului.ro/index.html

BAFTĂ!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru ovidius):

La preturile snapanilor alora sa le cumperi tu. Adica un set de Anne Stokes, o faimoasa desenatoare, ajunge la 38 lei si e fabricat de o marca de renume, Fournier, si hotii de pe universul tarotului vor 200 lei pe niste uratanii de carti. Doar fraierii sa dea.

| suităr a răspuns:

Intrebarea e la caterincă?

Muri-re-ar Vegeta -.-''

| Neverwas a răspuns:

Cartile de tarot?
Sunt scuuuuuuuuumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-ți iei bani cu tine thinking

| AtsukoKure a răspuns:

Schimba categoria...
Sau e o intrebare capcana si nu m-am prins?
Nahhh

| Sophieeeeeee a răspuns:

Dc carti de tarot si nu carti de joc?
Sunt mai ieftine, mai practice si. Le folosesti mai des Osad