| SingleForOne a întrebat:

Espressoarele care costă vreo 200-400 de Lei, sunt chiar bune pentru folosirea uzuală, acasă, sau de recomandat ar fi cele care încep de la 1000 Lei, în sus?
Mă refer să țină pe o perioadă îndelungată, să facă cafea bună, nu să se strice în 3 luni, și care face "apă chioară"?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cele de peste 1000 lei au si rasnita de cafea inclusa, dar prepararea cafelei se face asemanator cu cele de 2-400 lei (cu presiune de abur, peste cafea).

| vatadezahar24 a răspuns:

Eu am un aparat espressor care l-am luat cu 300 lei și îl am de 5 ani. Merge minunat și face cafeaua super bună. Poti liniștit să îti achiziționezi unul!

| SingleForOne explică (pentru vatadezahar24):

Ai putea recomanda marca și modelul, te rog.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru SingleForOne):

Sigur! Îți dau direct linkul.

https://www.emag.ro/......D4LL17YBM/

Sper ca te ajuta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vatadezahar24):

Pfoaai, e aproape un leu un pad de ala nenorocit. Nu mai bine iti faci o cafea la ibric? In fine, eu nu beau cafea decat cand sunt servit pe undeva si daca insista, asta o data la citiva ani se intampla, deci...

| vatadezahar24 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Gabi, poate și eu îmi fac cafeaua la ibric dar folosesc espressorul ocazional?‍♀️ nu cred ca era vorba despre cat de des bei tu cafea, fără supărare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vatadezahar24):

Eeeh, greu de inteles unde am batut. Am zis ca nu beau cafea mai deloc in ideea ca poate nu inteleg eu cit de misto o fi la prostia aia de la Philips, pentru ca padurile alea mi se pare ca nu merita banii sub nici o forma. Poate merita, nah. Dar daca bei in mod constant, cred ca iesi mult mai bine cumparindu-ti boabe si un espresor de ala destept care le si risneste. However, valabil in ambele cazuri... https://www.facebook.com/......LjAWePpzBl