| Cristian2003 a întrebat:

Nu este nci o pacaleala legata de acel card avantaj de la Altex pentru ca eu cred ca, chiar daca o sa poti plati orice in 12 rate o sa platesti chiar mai mult decat costa produsul si este chiar adevarat sau platesti in 12 rate suma exacta a produsului?

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Eu cred ca platesti si ceva in plus, dar e normal, gandeste-te ca cumperi ceva cu 1500 de lei prin card avantaj si tu plateste 1800 de lei in cele 12 rate, dar fara rate nu ti-ai fi permis niciodata sa iei acel produs, mie oricum mi se pare avantajos.

| Cristian2003 explică (pentru AlexL28):

Dar la acel card spune ca este fara dobanda