| Florin12345677 a întrebat:

Pot ridica contractul de încheiere a unei rate si sa fac alta rata pe acelasi nume in aceeasi zi? Va roog, am nevoie de un raspuns urgent. Firma e Altex

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Stii de ce nu iti raspunde nimeni
parerea mea este ca nu ai folosit corect limba romana
reformuleaza intrebarea

| Vântulalb a răspuns:

Cum "sa ridici" un contract? Normal se intelege ca il iei de la un birou. Dar ce ar avea cu facerea altui contract?

| Florin12345677 explică (pentru Vântulalb):

De exemplu: daca fratele meu a avut o rata pe numele mamei pe care a si terminat o de platit, el trebuie sa astepte inca 15 zile dupa ultima rata platita ca sa poata ridica contractul de încheiere de la magazinul respectiv. Eu intrebam daca pot ridica contractul de la magazinul de unde a fost facuta rata (cu mama) si sa fac alta rata tot pe numele ei in aceiași zi.