| stefanhaiosu a întrebat:

Sal am o intrebare din greseala am rezervat la altex un produs si am primit mail ca pot sal ridic in urm 24 de ore amu eu nu am dat comanda doar l-am rezervat la un magazin din greseala nu mi-am dat seama ce fac si sunt obligat acuma sa cumpar produsul trebuie sa merg sa-l iau sau pur si simplu o las asa adica n-are nimic si nu sunt obigat sa-l cumpar? atentie n-am comandat l-am rezervat

Răspuns Câştigător
| ChrisNemo a răspuns:

Nu esti obligat sa faci nimic, stai calm. Cel mai propabil ca cei de la altex, in cazul unor vanzari de stoc total peste noapte iti vor pastra anumitul produs 1-2 zile.Nu te ingrijora nu trebuie sa cumperi nimic.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ei au datele tale(telefon, adresa) te pot obliga sa-l cumperi. Daca le-ai dat doar adresa de email nu au ce sa-ti faca.

| ChrisNemo a răspuns (pentru Bondarel99):

Cum sa-l oblige ma sa cumpere? Doamne ce mentalitate au unii oameni.

| ombladon a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu te pot obliga sa il cumperi, nici daca il comanzi prin posta si nu il iei de la posta, in cel mai rau caz, platesti transportul dus-intors

| Bondarel99 a răspuns (pentru ChrisNemo):

Daca sunt niste jigodii cum am mai vazut eu, fac tot posibilul sa te faca sa iei acel produs mai ales daca au datele tale...

| ChrisNemo a răspuns (pentru Bondarel99):

Este imposibil sa te oblige sa cumperi ceva.IMPOSIBIL.

| stefanhaiosu explică:

Deci eu acuma n-are nica daca nu ma prezint in 24 de ore sal ridic de la magazin nuare nimic in email asa scria ca sunt asteptat sal ridic in 24 de ore

| stefanhaiosu explică:

Iti multumim pentru rezervarea plasata pe site-ul Altex pentru magazinul Altex Suceava!

Numar rezervare: 600129859
1. SMTALLA4ALLB - Smartphone Dual Sim ALLVIEW A4ALL, Negru - 1 buc - 329, 90 lei

Te asteptam in magazin pentru ridicarea produsului rezervat in urmatoarele 24h
uite asa scriea in email si da m-a lasat si nr de tel

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru stefanhaiosu):

Pai daca zice ca in urmatoarele 24 h e clar ca il vor tine rezervat o zi si dupa il vor pune din nou pe raft.winking