| catalynkid a întrebat:

Salut.Acum cateva zile un prieten a dat comanda de un telefon de pe eMAG. Acum nu poate sa ridice coletul pentru ca trebuie sa plece undeva. Poate sa imi dea mie buletinul lui si sa ridic eu coletul? (a dat comanda prin curier, ii vine comanda la usa)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti primi coletul in locul prietenului, ai avea nevoie de o procura speciala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu e nevoie de buletinul lui. ii zici seria dai o semnatura si gata

| catalynkid explică (pentru suntserios):

Si de unde iau seria?(scuze daca e o intrebare stupida)

| catalynkid explică (pentru suntserios):

Si de unde iau seria? (scuze de intrebarea stupida)

| suntserios a răspuns (pentru catalynkid):

Nu ai pus niciodata mana pe un buletin?

| ColoredStar a răspuns:

Trebuie semnătura și seria.
Seria o găsești pe buletin sus în mijloc. Acolo scrie serie și în caz că e nevoie și numărul care e scris lângă serie.