| Gabi1999 a întrebat:

Salut,am facut o comanda la Emag marti la ora 10:20, nici azi nu am primit coletul cand dau la istoric comenzi scrie comanda in derulare si mai scrie comanda alocata,, ce inseamna comanda in derulare si alocata? o sa primesc comanda?

Răspuns Câştigător
| jhonyboxing a răspuns:

Eu am comandat un radiocasetfon de la eMAG si a venit de la FanCurier la domiciliu si a inmanat produsul.
Nu sunt de vina astea de la eMAG sunt de vina astea care se ocupa cu trasportul, ei intarzie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care era statusul produsului cand l ai comandat? daca nu era in stoc trebuie sa ai rabdare sa il comande de la furnizor. cand ai dat comanda ai primit un mail cu data livrarii. daca acea data lipseste inseamna ca produsul nu este in stoc si trebuie sa ai rabdare. cel mai bine da un telefon la ei.

| Axys a răspuns:

Cu siguranta astea de la eMAG sunt neseriosi asa le pot zice eu de aceea nu mai comang nimica de la ei am comandat un sistem de boxe pentru pc si tot eu am fost nevoita sa merg dupa acea comanda porci mistreti ca altfel n-am cum sa le zic...ma suntat ei si mai dadeau si mesaj sa vin eu dupa comanda zi tu nu-s cretini!
s-ar putea sa patesti ca mine

| suntserios a răspuns (pentru Axys):

Dar cand ai facut comanda ai specificat ca vrei sa vina prin curier?

in momentul in care primesti sms inseamna ca ai optat pentru ridicare personala. Au un sistem de livrari foarte bine pus la punct sa stii.

| Garsonfane1979 a răspuns:

La mine a venit in aceeasi zi. Are un program eMAG in care daca dai comanda inainte de 15:00 vine inaceasi zi(asta doar pentru Bucuresti). Dale un telefon daca nu vine sa verifice