| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca serialul Games of Thrones este facut dupa o serie de carti. As vrea sa imi spuna cineva numarul de volume si titlurile lor.(Eu am gasit pe net o poza cu 5 volume, atatea sunt?)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Serialul este facut dupa ciclul "Cantec de gheata si foc" a lui George RR Martin. Din acest ciclu au fost publicate, pana in prezent, cele 5 carti pe care le-ai vazut, mai urmeaza a fi publicate inca doua.
Toate titlurile le gasesti pe ro.wikipedia.org sau en.wikipedia.org, cautand cu numele autorului.