| charon a întrebat:

Salut, as dori sa imi cumpar o placa video pana in 650 de lei, aveti unele recomandari? Am un procesor core 2 duo 4600 la 2, 4 Ghz, o sursa de 550 W si 2 Gb de RAM ddr 667. Multumesc

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.emag.ro/placi_video alege-ti de aici, dar le recomand e astea, mai buna ar fi cea Nvidia, stiu din proprie experienta :P http://www.emag.ro/placi_video/promotii

| Mihai03 a răspuns:

Iti recomand o placa video nvidia sau ati radeon dar cel mai mult mergi pe nvidia o versiune cat mai noua si cu cat mai multi rami. Un nvdia Geforce nou si puternic merita toti bani mai ale pentru jocuri.

| charon explică:

De cautat am cautat si eu pe majoritatea site-urilor de specialitate de la noi din tara, sunt in dubii intre mai multe modele/producatori, as vrea un sfat din partea unuia care chiar stie sa imi spuna care e de ex diferenta intre un asus si un xfx, sau intre ddr5 pe 128 sau ddr pe 256 si asa mai departe, multumesc pentru raspunsuri dar nu este chiar ceea ce cautam.