| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Cam cat dureaza sa mi se ramburseze banii pe o comanda anulata? Plata e tot in asteptare si comanda n-a fost expediata.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca plata este in asteptare, inseamna ca nu tiau luat aia banii.Deci astepti de la ei de fapt o confirmare,deci trebuie sa fie si confirmare din partea lor,apoi o sa stii ca nu o sa iti traga din bani.

Deci deocamdata nu tia luat nimeni nimic. Daca chiar vrei sa stiu si eu sa stai linistit,intri in cont la tine la banca si setezi pe aia unde ai platit sa nu-ti poata trage bani nicicum,adica ceva gen sai blochezi,chiar de au aia informatiile tale,date de tine.

Dar nu fac aia magarii,or sa iti dea si confirmare, nu o sa iti mai traga banii, asta daca ai anulat si aia au confirmat anularea comenzii.
Verfica daca stiu aia ca este anulata, eventual sunai, daca stiu, atunci esti in regula.

| Dismally a răspuns:

Termenul legal era de 14 zile din cate stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Depinde de magazin. Mie mi s-a intamplat sa mi-i returneze dupa sfarsitul lunii (nu stiu ce au explicat ei cu bilantul) cand abia cumparasem pe 5 a lunii. Deci, cam o luna. Altii o pot face in aceeasi zi.

| IceRope a răspuns:

Depinde de regulile fiecărui magazin în parte. Trebuie să îi contactezi telefonic pentru lămuriri, sau să citești condițiile puse de ei, pe site.