| NeluCurcanuuuu a întrebat:

Daca cumpar de pe altex un produs, il pot plati si in rate ca si atunci cand il iei din magazinul lor? Sau se plateste la pret intreg?

2 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

In fiecare magazin Altex, pe undeva pe lanag acasa, au un birou de credite, care se ocupa de partea aceasta. Insa, in general, acest lucru nu se face pe loc. Mai intai iti trebuie buletin, o carte de munca, adeverinta de salariat, etc. Apoi dosarul intra in analiza, si, daca este aprobat, poti lua produsul.

| Mockingjay a răspuns:

Cam toate magazinele de genul ofera si varianta platii in rate dar eu cred ca cel mai bine e sa cumperi produsul la pretul integral cand cumperi online si daca chiar vrei sa iei in rate, e mai indicat magazinul fizic.