| EnvyU a întrebat:

Salut, in legatura cu ratele de la media galaxy. Ei spun ca poti sa cumperi un produs si il platesti in 24 de rate cu dobanda 0%.
Ce nu se leaga? a luat cineva asa? cat ai dat peste pretul produsului? Mi se pare ciudat ca pare sa nu platesti de doua ori pretul, cum este de obicei la orice rata.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Eu am luat de multe ori produse in rate fara dobanda. Nu mai stiu de la ce magazine, dar stiu sigur ca banca transilvania e cea care ofera astfel de variante. Nu am avut probleme niciodata, am platit pretul initial, fara nimic in plus.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Ce te mira? Am laptop cumparat de la Altex (Banca Transilvania) in decembrie si platesc 160 de lei pe luna rata in 12 luni. Exact pretul lui.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am cumparat o gramada de chestii in rate fara dobanda. Este adevarat! Am cel putin 15 produse luate in rate. Centrala, PC, laptop, telefoane, etc.

| AnonimusGate a răspuns:

Fraier esti ba

| furrball a răspuns (pentru AnonimusGate):

Pe cine ai facut fraier?

| AnonimusGate a răspuns (pentru furrball):

Vreau sa imi stearga contul de TPU... dar vad ca nu o fac.

| furrball a răspuns (pentru AnonimusGate):

Pai poate exista o posibilitate sa faci cerere sau ceva...

| AnonimusGate a răspuns (pentru furrball):

Ehh am trimis cerere dar nu raspunde nimeni

| furrball a răspuns:

Pai rata o faci cu o banca...nu cu magazinul