| valentin2002 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar PC și nu ma pricep la specificații! Nu vreau unul pentru High Gaming, dar sa fie bun și sa ducă multe aplicații și poate chiar și câteva jocuri! Ați putea sa imi recomandați ceva? Poate doar unitatea, ca monitor poate stiu sa aleg si eu

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai aici depinde si bugetul tau.
Te gandesti sa iei acum de black friday?
Incearca asta: https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/firstgear/gaming-claw/

| IAR a răspuns:

Mai bine iti cumperi pe bucati, astea preasamblate sunt niste jeguri si o sa dai banii degeaba.
Poti sa-ti iei un procesor Intel i3 10100F care costa 420 de lei, un pret bun are, si o placa de baza compatibila cu acest procesor, 16GB DDR4 3000MHz sau 3200, la placa video recomand sh, o iei si puternica dar si cu banii putini, un rx580 la 400 de lei cu proba recomand.
Daca vrei mai amanuntit poti sa-mi lasi mesaj privat.

| valentin2002 explică:

Bugetul ar fi cam pe la 4000 de lei! Asta fara periferice! Ma gândesc ca e o investiție pe termen lung și nu are rost sa fac economie peste tot! O să mă mai interesez și va țin la curent dacă am rezolvat ceva! Va mulțumesc!

| VladJojoFan a răspuns:

Salut. iti recomand sa iti iei un pc viking, Intel edition, uite aici link ul https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-viking-2019/, asta inseamna undeva la 2400 lei, si ca monitor pentru light gaming (csgo, fortnite, minecraft, etc.), ti-as putea recomanda https://www.emag.ro/......DX195DBBM/ daca nu vrei neaparat monitorul asta si vrei tu neaparat sa iti alegi un monitor, sa fii atent sa iti iei unul cu panel IPS, adica are mult mai multe culori, si sa nu iti iei cu mufa VGA. uita-te dupa un monitor de 70-100-120-144 hz, pentru un gaming ca la el acasa;)

| Salontanul a răspuns (pentru VladJojoFan):

E bine ca vrei sa ajuti dar invata sa dai un link! Dupa un link nu pui nici un semn de punctuatie! Lasi loc liber cu tasta space. Iti repun eu link-ul corect: https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-viking-2019/