| Alynush95 a întrebat:

Acum o saptamana am achizitionat o tableta Kennex second hand dintr-un magazin dar care are si garantie de 1 an. Problema este ca a inceput sa lucreze greu, sa se blocheze...
Vreau si eu un sfat : Ce trebuie sa fac? Sa o duc in magazinul din care am achizitionato si sa le spun care e problema sau s-ai fac eu update sau ceva de genu? MULTUMESC

2 răspunsuri:
| DianaDobritoiu a răspuns:

Daca e inca in garantie ar trebui sa mergi acolo de unde ai luat-o, sunt obligati sa ti-o repare gratis.

| Alynush95 explică (pentru DianaDobritoiu):

Asta stiu ca sunt obligati, dar problema e ca nu e farmata doar ca lucreaza greu. Nu cred ca sunt obligati sa iti faca update sau sa iti schimbe androidul.